Granuliniai katilai: kaip išsirinkti ir ką reikia žinoti?

Šaltasis metų laikas dažnai tampa priežastimi, kodėl vis mažiau laiko praleidžiame lauke ir renkamės būti šiltuose namuose. Visgi tenka pripažinti, jog namai ne visada būna šilti. Juk tai priklauso tik nuo to, ar sugebėjome tinkamas pasirinkti šildymo būdą, ar pataupėme ir dabar teks šalti žiemą. Tam, kad taip nenutiktų ir žiemos metu būtų galima mėgautis nesibaigiančia šiluma, svarbu pasirinkti tinkamą gaminį, kuris padės sušilti. Vienas geriausių pasirinkimų – granuliniai katilai. Jie nebrangūs, jų išlaikymas nekainuoja daug, o dar geriau tai, jog jie nereikalauja daug priežiūros. Visgi išsirinkti granulinį katilą nebus lengva, kadangi jie gali būti labai įvairūs. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis?

Koks bus šildomas plotas?

Galingumas – vienas iš svarbiausių kriterijų. Visgi dauguma labai netinkamai renkasi galingumą. Kai kurie mano, jog galingesni granuliniai katilai sušildys namus ir suteiks viską, ko jiems reikia. Tačiau kuo galingesnis granulinis katilas, tuo brangesnė kaina. Todėl rinktis galingiausią ne visada apsimoka. Pasidomėkite, koks bus šildomas plotas, tuomet nuspręskite, kokio galingumo granulinio katilo jums reikia. Patikėkite, ne visiems reikalingi galingiausi granuliniai katilai.

Kuris iš bunkerio tipų jums reikalingas?

Katilai gali turėti skirtingus bunkerius, naudinga iš karto atsižvelgti ir į tai. Pasidomėkite, kokie galimi variantai ir pasirinkite tinkamesnį gaminį.

Kur sandėliuosite granules?

Įprastai granuliniai katilai yra šildomi granulėmis, žinoma, būna ir išimčių. Visgi turite iš karto nuspręsti, kur sandėliuosite granules ar malkas, atsižvelgiant į tai, kokį granulinį katilą pasirinksite. Nuo to priklauso ne tik tai, gebėsite sandariai laikyti granules, bet ir tai, ar naujas pirkinys nesukels netvarkos namuose.

Kokį biudžetą galite skirti?

Biudžetas taip pat yra labai svarbus, renkantis granulinį katilą. Visgi nereikia skubėti jo paskirti. Iš pradžių pasidomėkite gaminiais, atsižvelkite į rinkos kainą ir tik tuomet svarstykite, kokia būtų jums priimtina suma. Svarbu nepamiršti, kad granulinis katilus galima įsigyti ir pigiau, pavyzdžiui, perkant su nuolaida. Todėl net ir turint mažesnį biudžetą galima pasirinkti kokybišką granulinį katilą.