Kaip tinkamai apsisaugoti nuo saulės spindulių atostogų metu?

Ilgai lauktos ir planuotos atostogos užsienyje leidžia atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių ir įsisenėjusios rutinos. Atostogaudami dažniausiai norime atsipalaiduoti ir apie nieką negalvoti. Vis dėlto, ilsintis ir ilgai būnant saulėje itin svarbu tinkamai apsisaugoti nuo neigiamų saulės spindulių, kurie gali sukelti nemalonių pojūčių. Tad šiame straipsnyje pateiksime naudingus patarimus, kaip tinkamai apsisaugoti nuo neigiamo saulės poveikio, kad galėtumėte mėgautis atostogomis.

Naudokite SPF apsaugą

Nesvarbu, keliaujate į Egiptą, Turkiją ar Graikiją, bet kuriuo atveju turėkite su savimi veido ir kūno kremų su aukštu SPF rodikliu. Mat SPF turintys kremai pristabdo UVA ir UVB tipų saulės spindulius, kurie gali sukelti nudegimus, greitina odos senėjimą ir provokuoja odos vėžio vystymąsi. Taip pat svarbu kremus reguliariai reaplikuoti. Dėl to rekomenduojama kas 2 valandas reguliariai teptis kūno ir veido apsauginiais kremais.

Dėvėkite galvos apdangalus ir akinius

Jeigu kelionės metu planuojate vykti į įvairias ekskursijas ir pasižvalgyti po lankytinas vietas, būtinai apsaugokite plaukus ir akis. Intensyvūs UV spinduliai gali sukelti įvairias akių ligas, pavyzdžiui, kataraktą, amžinės makulos degeneraciją ir fotokeratito vystymąsi. Atsižvelgiant į tai, rekomenduojama įsigyti kokybiškus akinius su UV filtru, kuris leis išvengti minėtų ligų.

Ne ką mažiau svarbu pasirūpinti ir galvos apdangalais, kurie leis išvengti saulės smūgio. Šis dažniausiai pasireiškia galvos skausmu, svaigimu, silpnumu, pykinimu, vėmimu, zvimbimu ausyse ir mirgėjimu akyse. Jeigu keliaujate su vaikais, juos taip pat aprūpinkite apsauginiais galvos apdangalais. Tokiu atveju, pavyzdžiui, kelionė į Kretą su šeima praeis sklandžiai ir leis grįžti su neužmirštamais įspūdžiais.

Venkite vidurdienio saulės

Atostogaudami su šeima, dviese ar didesne draugų grupe, venkite aktyvių veiklų vidurdienį, kai saulės spinduliai yra aktyviausi. Geriausia, jeigu tuo metu ilsėsitės pavėsyje ar vėsioje, gerai vėdinamoje patalpoje. Tokiu būdu galėsite išvengti ne tik saulės, bet ir šilumos smūgio. Vis dėlto, jeigu išvykote visai dienai į ekskursiją, būtinai gerkite daug skysčių, stenkitės daugiau būti pavesyje ir, žinoma, dėvėkite akinius, galvos apdangalą.

Taigi, vadovaudamiesi aukščiau pateiktais patarimais, tinkamai pasiruošite ir apsisaugosite nuo nemalonių nutikimų. Čia svarbiausia įsigyti tinkamą kūno ir veido kremą su aukštu SPF rodikliu, dėvėti akinius ir galvos apdangalą bei gerti pakankamai skysčių, tam geriausiai tinka gaivus vanduo ar sultys. Taip pat kaitriomis dienomis svarbu vengti alkoholinių gėrimų ir kofeino, nes šie gali sukelti dehidrataciją.