Lengvieji keturračiai – paprasta priežiūra ir naudojimas

Norint saugiai ir maloniai važinėti keturračiu, būtina tinkamai jį prižiūrėti. Nesvarbu, ar tai lengvas 4×4, ar sportinis keturratis, jo priežiūrai prireiks įvairių priedų ir daiktų. Šioje kategorijoje rasite patarimų, kokios įrangos reikės jūsų keturračiui, taip pat informacijos, kaip palaikyti gerą jo būklę.

Kokį lengvojo keturračio padangų slėgį palaikyti?

Geras lengvojo keturračio padangų slėgis yra nuo 0,2 iki 0,5 baro. Sportinio keturračio padangų slėgis svyruoja nuo 0,4 iki 0,7 baro. Kelių keturračiams motociklams reikalingas padangų slėgis yra nuo 0,4 iki 0,9 baro.

Kaip prižiūrėti savo lengvąjį keturratį?

Vis daugiau žmonių laisvalaikio pramogoms įsigyja lengvąjį keturratį. Šias transporto priemones apžiūrėti galite ir jūs: heradas.lt. Priklausomai nuo to, kaip naudojate savo keturratį, jo dalys dėvisi skirtingai, todėl joms reikės daugiau ar mažiau priežiūros. Patikrinkite savo keturratį prieš kiekvieną išvyką, įvertinkite stabdžių skysčio, variklio alyvos ir aušinimo skysčio lygį. Taip pat patikrinkite padangų slėgį. Vėlgi, slėgis priklauso nuo to, kaip naudojate savo keturratį. Žinoma skirkite dėmesio ir išorinei priežiūrai. Naudojant specialias priemones ir šluostes reguliariai valykite keturratį.

Lengvojo keturračio naudojimas

Važiavimas keturračiu motociklu suteikia adrenalino pliūpsnį ir yra neapsakomo jaudulio šaltinis. Tai nėra sudėtinga užduotis. Todėl neturėtų stebinti, kad vis daugiau žmonių nori turėti keturratį. Pirmieji žingsniai keturračiu motociklu gali būti lengvesni tam, kuris turi žinių, kaip važiuoti motociklu. Keliaujant tokio tipo transporto priemone pravartu apsirūpinti tinkamais batais, alkūnių ir kelių apsaugomis – dėl to bet kokie apvirtimai bus daug mažiau pavojingi. Ir nepamirškite užsisegti saugos diržo. Važiuojant labai svarbi vairavimo padėtis; reikia, kad kūno svoris remtųsi į sėdynę, o važiuojant stovimoje padėtyje keliai turėtų būti šiek tiek sulenkti. Rankos, besiremiančios į keturračio vairą, taip pat turėtų būti švelniai sulenktos.

Važiuojant keturračiu tiesiu keliu, lygiu paviršiumi vargu ar kils problemų net pradedančiajam vairuotojui. Kas neabejotinai sunkiau, tai posūkių įveikimas. Norint įveikti šį etapą reikia sulėtinti greitį, tada šiek tiek pasvirti ta pačia kryptimi kaip ir posūkis. Stačiuose maršruto ruožuose pravartu naudoti keturračio galinių ratų pavarą. Įveikiant kai kurias kliūtis kartais tenka sustabdyti transporto priemonę. Kartais verta ramiai įvertinti, ar jūsų įgūdžiai leidžia važiuoti tam tikra danga. Vairuojant keturratį labai svarbu išlaikyti pusiausvyrą. Turėkite tai omenyje, kai važiuojate į kalno šlaitą.