Personalo atrankos specialistai – kas tai?

Tie, kurie turi verslą, puikiai žino, kaip sudėtinga rasti ištikimų ir darbščių darbuotojų. Tiesa ta, jog nemaža dalis darbuotojų dirba ne tik aplaidžiai, bet ir išeina iš darbo vos tik gavę pasiūlymą, kuriame nurodytas didesnis atlyginimas. Tad nenuostabu, jog personalo atranka tampa vis sudėtingesniu procesu verslininkams. Visgi galima pasidžiaugti, jog šiais laikais yra personalo atrankos specialistai, kurie palengvina šį procesą. Ką veikia šios profesijos atstovai? Jų darbas labai paprastas. Jie randa kandidatus jūsų įmonei, susipažįsta su jais ir atrenka tuos, kurie yra jų nuomone tinkamiausi. Personalo atranka sudėtinga tiems, kurie neturi patirties. Visgi personalo atrankos specialistai šį darbą atlieka kiekvieną dieną, tad atrinkti geriausius specialistus ir darbuotojus jiems yra vieni juokai.

Pirmą kartą talpindami skelbimus jaunieji verslininkai dažnai mano, jog gaus daug gyvenimo aprašymų ir galės rinktis iš daugybės specialistų, svajojančių apie karjerą toje įmonėje. Tačiau tiesa ta, jog net ir gavus daug gyvenimo aprašymų, daugelį teks atmesti, kadangi kandidatai netiks, o likę po darbo pokalbio su jumis net nesusisieks. Labai dažnai žmonės gyvenimo aprašymus siunčia bet kur, kartais net turėdami darbus, tiesiog iš smalsumo, siekdami sužinoti, kokias sąlygas būtų galima gauti kitoje įmonėje. Tad nenuostabu, jog Lietuvoje sudėtinga rasti patyrusius specialistus. Neretai tai ne vien dėl to, jog siūlomas per mažas atlyginimas, bet ir dėl netinkamos atrankos.

Ar Lietuvoje sudėtinga rasti patyrusius specialistus?

Ar personalo atrankos specialistai gebės rasti tai, ko jūs ieškote?

Na, o kaip nepažįstamas žmogus gali atrinkti darbuotojų jūsų įmonei? Tam, kad personalo atranka vyktų sklandžiai, iš pradžių yra analizuojami kliento poreikiai ir bandoma išsiaiškinti, ką jie nori rasti. Kai personalo atrankos specialistas supranta kliento poreikius, pradedama ieškoti kandidatų. Vėlesnis etapas – darbo pokalbiai ir atranka. Neretai personalo atranka vyksta sklandžiai tik tuomet, kai šalia yra žmogus, išmanantis šį procesą. Priešingu atveju gali būti labai sudėtinga rasti tinkamą darbuotoją, kuris išmanytų savo darbą ir būtų motyvuotas.