Ar verta pirkti namą, kuriame įrengta saulės elektrinė?

Saulės elektrines žmonės renkasi vis dažniau. Visgi galima pastebėti, jog kai kurie bando gudrauti ir renkasi namus, kurie jau yra su saulės elektrinėmis. Jų nuomone, tokiu atveju nereikės pirkti saulės elektrinės ir bus galima sutaupyti daug pinigų. Tačiau, ar tai tikrai geras planas? O gal kaip tik teks mokėti daugiau?

Bėgant metams saulės elektrinės praranda efektyvumą

Viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl ne visada verta pirkti namą su jau įrengta saulės elektrine yra ta, jog saulės elektrinės su laiku praranda savo efektyvumą ir gamina vis mažiau saulės energijos. Tad jei saulės elektrinė buvo įrengta prieš 5 ar daugiau metų, ji vis dar puikiai veikia, tačiau greitu metu elektros energijos gamins vis mažiau ir mažiau.

Pakyla namo kaina

Saulės elektrinės gerokai pakelia namo kainą, tad pirkdami namą su saulės elektrine tikrai už ją sumokate. Galbūt net daugiau, nei mokėtumėte pirkdami atskirai namą ir tik vėliau įrengdami saulės elektrinę.

Saulės moduliai gali būti pažeisti

Saulės moduliai turi būti valomi ir prižiūrimi, norint, jog veiktų efektyviai. Jei tai buvo atliekama netinkamai, tuomet gali būti, kad jie bus pažeisti. Tokiu atveju saulės elektrinė negamins elektros energijos pakankamai, o gal net greitu metu reikės keisti saulės modulius.

Garantija automatiškai sutrumpėja

Net jei ir garantija vis dar galioja, ji vis tiek automatiškai sutrumpėja, nes jau praėjo kažkiek laiko. Tai dar viena priežastis, kodėl ne visada verta pirkti namą su jau įrengta saulės elektrine.

Prarandate kompensacijos galimybę

Saulės elektrinės brangios, tačiau susigrąžinti galima didelę dalį pinigų, todėl bendra kaina tampa kur kas mažesnė. Visgi, jeigu pirkote namą su saulės elektrine, prarandate galimybę kreiptis dėl kompensacijos, nes greičiausiai buvę namo savininkai jau ja pasinaudojo.

Įsirengti saulės elektrinę galite greitai ir lengvai

Kam pirkti namą su sena saulės elektrine, kai galima patiems ją greitai ir lengvai įsirengti? Svarbiausia, galėsite pasirinkti kokybišką saulės elektrinę pagal savo poreikius.