Tarptautinis bakalaureatas: ką verta apie tai žinoti?

Nors ir kiekvienas mokėmės privačiose ar valstybinėse mokyklose ir atrodo, kad nieko naujo daugiau išrasti negalima, tačiau net ir su kiekvienais metais mokyklos tobulėja, atranda naujų metodų, paskatų ir dar daug kitų dalykų, kurie leidžia vaikams kur kas labiau tobulėti, siekti užsibrėžto tikslo, susidurti su sunkumais, juos mokėti išspręsti ir panašiai. Kuo anksčiau viskas bus pradedama, tuo vėliau bus galima mažiau daryti klaidų. Nors kai kam gali pasirodyti keistai, tačiau tam tikrą praktiką prieš universitetą galima turėti ir tai yra susiję su tarptautiniu bakalaureatu, tad apie tai ir norime daugiau papasakoti šiame straipsnyje, ką kiekvienas turėtų žinoti apie tai.

Kaip galima suprasti tarptautinį bakalaureatą?

Tarptautinį bakalaureatą galima suprasti kaip praktiką prieš universitetą, kuri yra vykdoma dar mokykloje. Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad tai taikoma ne visose mokyklose, o paprastai tai vykdo privačios mokyklos. Tuo yra užsiimama jau paskutiniais metais, kada mokiniai yra pakankamai suaugę, daugmaž žino, ką nori veikti ateityje. Mokymosi tikslas yra toks, kad mokiniai labiau orientuoti į universitetinį mokymąsi, tai yra informacijos ieškosi savarankiškai, rašo įvairius projektus, darbų atsiskaitymo tvarka yra kiek kitokia, nei kad lyginti su mokykla.

Kada jis yra mokomasi?

Tarptautinis bakalaureatas – tai jau paskutinių klasių mokiniai, kurie jau turi pakankamai gebėjimų mokytis savarankiškai ar surasti reikiamą informaciją vieni. Nes tokio mokymosi esmė kuo panašiau mokytis kaip universitete, tad dažniausiai tai yra daroma vienuoliktoje ir dvyliktoje klasėje. Aišku nereikia galvoti, kad pasiekus šias klases, bus mokslas numetamas mokiniams ir jie viską darys patys. Viskas bus daroma tinkamai, laikantis nustatyto plano, tad į kitokį mokymosi ritmą mokiniai įeis po truputį be didelio streso.

Kuo skiriasi tarptautinis bakalaureatas nuo įprasto mokymosi?

Nors privati mokykla gali mokyti įvairiais būdais, tačiau pasirinkus būtent tarptautinis bakalauretas ir įprastas mokymasis turi kelis skirtumus:

  • Mokymosi stilius yra panašus į universitetinį mokymąsi;
  • Dažnu atveju tam tikros informacijos reikės susirasti patiems mokiniams. Taip jie bus skatinami dirbti savarankiškai ir atskirti informaciją, kuri yra tinkama ir tinkanti tam tikrai temai;
  • Atsiskaitymai įvairių darbų taip pat yra kitokie nei įprastai.
  • Tam tikrais atvejais mokymosi programa gali skirtis, informacijos yra daugiau, tad mokiniai gali džiaugtis įgautomis žiniomis.
  • Stipriai nėra ribojama, kaip turi mokytis mokinys, ten labiau orientuojamasi į rezultatą.