Kodėl žmonės vis dažniau renkasi kremavimą?

Kremavimo paslaugos sparčiai populiarėja ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Kai kuriems tai gali kelti nuostabą, juk būtent lietuviai mėgsta tradicijas ir vengia visko, kas nauja. Visgi galima pastebėti, jog net ir vyresnio amžiaus žmonės nori būti kremuoti, o ne laidojami įprastu būdu. Kyla klausimas, kodėl? Turbūt dažniausia priežastis – išlaidos. Kremavimo paslaugos gali padėti sutaupyti, todėl neretai žmonės renkasi pigesnę alternatyvą. Kita priežastis gali būti ta, jog žmonės tiesiog renkasi naujoves. Kaip bebūtų, kai kuriems žmonėms atrodo, jog žiūrėti į mirusio žmogaus kūną gali būti labai skaudu ir tik sukelti dar daugiau sielvarto, todėl nenuostabu, jog kai kurie renkasi kremavimo paslaugas. Kremavimas populiarėja ir dėl to, nes tai kur kas paprastesnis pasirinkimas, na, o žmonės dažnai renkasi tai, kas kainuoja mažiau ir yra kur kas paprasčiau.

Kas yra urnos ir kam jos reikalingos?

Kremuotus pelenus reikės kur nors laikyti, dažniausiai pasirenkamos urnos. Jos reikalingos tam, kad pelenai būtų neišbarstyti ir laikomi vienoje vietoje. Įsivaizduokite, kaip nesaugu būtų juos laikyti maišelyje. Urnos yra erdvios, taip pat galima pasirinkti įvairius dizainus, spalvas, tad galima atrasti tai, kas, jūsų nuomone, idealiai tiks mirusiam žmogui. Kai kurie urnas pasirenka dar būdami gyvi.

Ar šis pasirinkimas tikrai pigesnis?

Kremavimas ir urnos nekainuoja brangiai, dar geriau tai, jog nebūtina laidoti urnos iš karto, galima kurį laiką ją laikyti namuose ir tuomet laidoti. Tai ne tik gali padėti sutaupyti pinigus, bet ir užtikrinti, jog artimo žmogaus dalelė bus šalia jūsų ir neprivalėsite skubėti jos paleisti. Tai kur kas pigesnis pasirinkimas, todėl nenuostabu, jog šios paslaugos sparčiai populiarėja. Tai ne tik pigiau, bet ir leidžia neskubėti, apgalvoti laidojimo detales, kadangi nereikia laidoti čia ir dabar, kol kūnas dar išliko savo įprastoje išvaizdoje. Urnos gali būti ne tik laidojamos, bet ir pelenus galima išbarstyti norimoje vietoje, žinoma, prieš tai reikia gauti leidimą, jog tikrai galima barstyti ten, kur norite.